M-LIGAN         INNEBANDYSERIEN DÄR VI SPELAR OFTA OCH LÄNGE

SPEL  ¤  TABELL  ¤  SBTAB  ¤  GÄSTBOK  ¤  REGLER  ¤  STYRELSE  ¤  KONTAKT 

 

 Nyheter



¤ Vårpremiär 17 jan





SLUTTABELLER

¤  
våren 08
¤  
hösten 08våren 09
¤  
hösten 09våren 10
¤  
hösten 10våren 11
¤  
hösten 11 , våren 12
¤  
hösten 12våren 13
¤  
hösten 13våren 14
¤  
hösten 14 , våren 15
¤  
hösten 15

se historik över tidigare vinnare av mästar -
resp serievinnarcupen


  Länkar


 


  namologo.gif
Denna hemsida gör sig bäst
I Windows Explorer - men
kan också ses  I mobilen
för  t ex  kontroll av
resultat o matchtider !

 

 

 FAIR PLAY STADION

 

 





 





images/earth.gif





SE TABELLERNA SNABBARE


Tryck på länken SBTAB som lagts in I listmenyn ovan och se på ett enkelt sätt våra tabeller ! Detta utan att behöva använda nya Java (se nedan) ! Går också bra att öppna upp I mobiler och surfplattor.





FIXA JAVA


Fortsätt och läs våra tabeller -
kolla in under Nyheter ovan hur ni fixar till det med nyaste
versionen av java !




  


 

 

 

  Senaste resultat



 

omg 1:4

sön 7 feb

 

Team DW - Team Börje

5-8

Nordströms - Gr Lökar

8-6

Sort Guld - Ib-esset

7-6s

Limhamn P - Absolut

1-2s

Massif - Bellebros

5-6s

Vagabond - Vejbys Äng

7-5

Limhamns G - iTeam

9-4

Blitz - Royal Zulu

6-7

Pantone - R Blåbär

4-5

Regeringen - Harakiri

1-5

Kvarnby - Swinoujscie

4-7

Di Blåe - Wunderbums

5-4s

Red Rush - Lokomotiv

10-7

BBB - Staun !

5-4s

Flamingos - Slottstaden

2-3s

Eriks TBK - Cool Run

4-5

D Namnlösa - Bitmine D

6-2

 

  Kommande matcher

 

omg 1:5

sön 14 feb

 

bana 11

 

13.00

Swinoujscie - Wunderb

14.00

Flamingos G - Blitz

15.00

Limhamns G - Vagabond

16.00

Nordströms - Team DW

18.00

Limhamn P - Sort Guld

19.00

Lokomotiv - Staun !

20.00

Massif - Pantone

21.00

iTeam - Vejbys Äng

 

bana 12

 

13.00

D Namnlösa - tamaleri.se

14.00

Slottstaden - Royal Zulu

15.00

Regeringen - Orangut

16.00

G Lökar - T Börje

17.00

Di Blåe - Kvarnby

18.00

Absolut - Ib-esset

19.00

BBB - Red Rush

20.00

Bellebros - R Blåbär

21.00

Eriks TBK - Frukt&Co