M-LIGAN         INNEBANDYSERIEN DÄR VI SPELAR OFTA OCH LÄNGE

SPEL  ¤  TABELL  ¤  SBTAB  ¤  GÄSTBOK  ¤  REGLER  ¤  STYRELSE  ¤  KONTAKT 

 

 Nyheter



¤  Höstpremiär 30-31 aug





SLUTTABELLER

¤  
våren 08
¤  
hösten 08våren 09
 ¤  
hösten 09våren 10
¤  
hösten 10våren 11
¤  
hösten 11 , våren 12
¤  
hösten 12våren 13
¤  
hösten 13våren 14


se historik över tidigare mästare
o vinnare av serievinnarcupen


  Länkar


 


  namologo.gif
Denna hemsida gör sig bäst
I Windows Explorer - men
kan också ses  I mobilen
för  t ex  kontroll av
resultat o matchtider !

 

 

 FAIR PLAY STADION

 

 

 





flowe04.gif



UPPDATERING AV SCHEMAT

PREMIÄROMGÅNGEN SOM FÖRSVANN
MED OVÄDRET ÄR INLAGD

Lördagar fick tas I anspråk igen !
Följande lörd är det matcher 25 okt, 15 nov o 29 nov !
Sön 2 nov är det också en match inlagd !

Vänl kolla in schemat ovan !

Det blir dubbelmatcher dessa helger -
spel både lör och sön för vissa lag -
men det skall vi väl klara av !

Därmed skulle hela höstschemat ligga klart !





Lokomotiv som förrut var  Wild Kids  har uppdaterat
sin hemsida ! Återfinns här till vänster !





SE TABELLERNA SNABBARE


Tryck på länken
SBTAB  som lagts in I listmenyn ovan och se på ett enkelt sätt våra tabeller ! Detta utan att behöva använda nya Java (se nedan) ! Går också bra att öppna upp I mobiler och surfplattor.





FIXA JAVA


Fortsätt och läs våra tabeller -
kolla in under Nyheter ovan hur ni fixar till det med nyaste
versionen av java !




  


 

  Senaste resultat



 

omg 1:3 - 14 sep

 

Norrlands G - Royal Zulu

3-8

Pantone - Blitz

3-15

Bitmine D - Frukt&Co

4-11

SuperBoys - Swinjouscie

1-6

Absolut - Camozzi

8-9

Massif - Kvarnby

4-8

Lokomotiv - R Blåbär

5-4s

Eriks TBK - Staun!

7-5

BBB - Team Börje

4-3

Limhamns G - Cool Run

4-5

Bellebros - Team Malla

4-2

FUBAR - Limhamn P

3-8

Sort Guld - Ingen aning

4-8

Gröna Lökar - Wunderb

6-14

Bumbibjörn - Di Blåe

2-11

Playboys - iTeam

4-2

DWIB - Red Rush

5-1

 

  Kommande matcher

 

 

omg 1:4

 

sön 21 sep

 

bana 11

 

13.00

Wunderb - SuperBoys

14.00

Staun! - Gröna Lökar

15.00

Bitmine D - Limhamns G

16.00

Norrlands G - Vejbys Äng

18.00

Kvarnby - Playboys

19.00

Limhamn P - Ib-esset

20.00

Ingen aning - FUBAR

21.00

iTeam - Bumbibjörn

 

bana 12

 

13.00

Swinjouscie - DWIB

14.00

Red Rush - Eriks TBK

15.00

BBB - Team Malla

16.00

Pantone - Royal Zulu

17.00

Blitz - Team Börje

18.00

R Båbär - Massif

19.00

Di Blåe - Lokomotiv

20.00

Camozzi - Sort Guld